Jak se v Salvadoru kupuje PC

Ono to tady je docela obyčejná země a nebýt těch rozdílů v mentalitě, nijak bych si nepřipadal, že jsem nějak daleko od domova.

Jejich přístup ke slibům a k dohodnutým věcem je poněkud nezvyklý. A to říká Radek, že proti Kostarice je to tady zázračně fungující země. Tady, když řeknou, že  zavolaj, tak někdy dokonce i zavolaj. V Kostarice prej NIKDY.
S odstupem času mi proto připadá přímo jako zázrak, že jsem tu tašku dostal zpátky.
A že jsem pro to nemusel prakticky udělat víc, než jsem udělal na tom letišti.
Že sami od sebe zavolali a tašku poslali.
Že taška přiletěla na správné letiště.
Že mi ji bez problémů dali (museli mne přitom pustit do celního prostoru a to předtím museli domluvit s celníkama).
A že se ztratilo jen těch pár nedůležitých a nahraditelných věci.

Jak to tady funguje, se dá nejlépe ilustrovat na tom, jak se kupoval kompjůtr.

Objednán byl čtrnáct dnů předem. Kompjůtrmen tvrdil,  že vše kromě monitoru má a monitor objednal v USA. Dohodlo se, že v sobotu po mém příjezdu si pro něj určitě pojedem. Ve čtvrtek volali Radkovi, že to bude až v úterý. V sobotu zase sami od sebe volali, že bude připraven v pondělí ráno.
V pondělí jsme jim pro jistotu nejdříve volali my. Prý to prý platí, ale až v poledne.
V poledne jsme tam přijeli a bylo prd.
Prý v úterý ráno. V úterý ráno jsme tam nejeli, ale volali jsme. Bude prý vpoledne. Přijeli jsme tam a PRD. Prý určitě v šest večer.
V šest večer nám vítězoslavně ukázal monitor, který tam trůnil uprostřed prodejny a počítač se prý dodělává. Jenom vymění procesor.
Ukecali jsme je na balíček disket zdarma za časové ztráty. Za půl hodiny přišel a problém - nevědí, jak nastavit přepínače na základní desce a museli volat někam do Kalifornie a mejl přijde každou chvilku. Tak jsme řekli, že druhý den. Viditelně si oddechli a prý teda raději vpoledne.

V jedenáct hodin volal a že se jim nedaří nastavit desku na Pentium 350 MHz a jestli nám nebude vadit 300 MHz. Když jsme řekli, že ne (se slevou), tak prý vpoledne máme určitě přijít.

Vpoledne to bylo, na diskety už zapomněl a museli jsme si o ně říct. Vyzkoušeli jsme to, vše chodilo a když jsme chtěli zkusit tiskárnu, tak prej "Jakou tiskárnu???". Ukázali jsme mu objednávku a koukal na to, jak jarda. Prej ji IHNED doveze ze skladu - 10 minut.  Za půl hodiny byl zpátky jako na koni. Tiskárna kupodivu šla, nemělo se už co podělat,  zaplatili jsme a ve dvě jsme byli doma.

Radkovi jsem řekl, že přijedem a půjde dokonce i telefon (ten byl taky slíbenej už od 21. prosince) - a on opravdu šel !!!!
Dali jsme si panáka slivovice, neb se to rovnalo zázraku.

Další o Salvadoru
Zpět na hlavní stránku